Uusi toiminnallisuus on julkaistu torstaina 18.8.2024. Ohjesivulle pääset tästä.
--------
Julkaisemme elokuussa uuden lomatietojen tuontipohjan. Paljon toivottu ominaisuus tekee lomalaskennan käyttöönotosta entistäkin helpompaa. Toiminto perustuu tuttuun ja tehokkaaseen Excel-tuontipohjan logiikkaan, joka on käytössä mm. palkansaajien tuonnista. Voit siirtää kaikki lomalaskennan aloittamiseen tarvittavat saldot Excel-tiedostolla suoraan Netvisoriin vain muutamalla klikkauksella. Voit tuoda maksamattomien lomapäivien ja eurojen saldot sekä määrittää jokaiselle palkansaajalle lomalaskentatavat lomavuosittain. Tarvittaessa voit samalla tuoda myös kiinteät hinnat vuosilomien hinnastoon.
![](https://s3-eu-central-1.amazonaws.com/euc-cdn.freshdesk.com/data/helpdesk/attachments/production/77176748762/original/hpu6sWVryZL3dIW-HLvpV_0fOyL1uHpnjw.png?1721222271)
Tämä toiminnallisuus helpottaa niin uusien asiakkaidemme palkanlaskennan käyttöönottoa, kuin myös nykyisiä käyttäjiä, jotka eivät vielä ole ottaneet lomalaskentaa käyttöön Netvisorissa.
Uusi toiminnallisuus esitellään tarkemmin Kolmen Vartin Vinkit -tilaisuudessamme 29.8.2024 klo 9:00.
Mukavaa kesää!
Josefiina Rumbin
18.07.2024 11:04 am
Heippa,
Loistavaa! Saisiko vielä muistutuksen mistä näihin kolmen vartin vinkkeihin pääsee osallistumaan?