Netvisor-mobiilisovellus uudistuu alkuvuodesta 2025!
Tiedotteen uudistuksesta löydät Communitystä

Julkaisutiedote - 20.2.2025

J

Tällä viikolla julkaisimme seuraavat muutokset:


Myynti

  • Sopimuslaskutuksen palvelukorit voidaan nyt viedä Exceliin (Myynti > Sopimuslaskutus). Excel-tiedosto sisältää luettelon palvelukorien asiakkaista ja tuotteista. Huomaa, että tyhjiä palvelukoreja ei viedä Exceliin.

  • Lisäsimme mahdollisuuden valita koronlaskennan alkupäivä korkolaskujen muodostukseen (Myynti > Korko ja perintä > Korkolaskujen muodostus)

  • Lisäsimme mahdollisuuden kopioida myyntitilaukselle lisätyt liitteet tilauksesta muodostettavalle myyntilaskulle

  • Korjasimme varastoraportilla “Lasku saapunut - Tavarat toimittamatta” olleen ongelman, minkä vuoksi raportti listasi saman ostotilausrivin useampaan kertaan, jos yksittäiselle riville oli kohdistettu useampi kuin yksi ostolaskun rivi


Palvelunhallinta

  • Korjasimme Käyttöoikeudet -sivulla olevan linkin Yrityshierarkia -sivulle


Palkat

  • Muutimme matkalaskujen liitteiden poistamisen logiikkaa siten, että palkansaaja pystyy poistamaan matkalaskun liitteen myös kuitatuilta matkalaskuriveiltä. Tämä on aiheuttanut ongelmia mobiilisovelluksen käyttäjille, koska sovelluksen kautta lisätyt matkalaskurivit muodostuvat automaattisesti Kuitattu-tilaan ja sen vuoksi liitteiden poistaminen ei ole ollut mahdollista.



Kirjaudu tai Rekisteröidy lähettääksesi kommentin

Etkö löydä etsimääsi?

Aloita uusi keskustelu