15-12-2020 10:03 am posted by Anonymous
Hei,
Kollegani asensi Netvisor appin uudestaan puhelimeensa. Hän käyttää vain tuntikirjausta, eikä hänellä ole Netvisor tunnuksia.
Nyt uudelleenasennuksen jälkeen kun hän yrittää kirjautua pankkitunnuksilla, niin kirjautuminen ei onnistu. App ilmoittaa että käyttäjä on kirjautuneena toisella laitteella. Miten tämä ongelma saadaan korjattua?
15-12-2020 2:03 pm posted by Anonymous
Hei Annika,
Kyseessä on Netvisor-mobiilisovellus (käyttäjä kirjaa vain työtunnit, eikä hänellä ole erikseen Netvisor-tunnuksia).
t. Hannu
15-12-2020 3:26 pm posted by Annika Sihvo
Hei Hannu,
aivan. Vastaamme hänelle sitten yksityisviestillä kunhan hän lähestyy meitä.
Annika Sihvo
15-12-2020 2:00 pm posted by Annika Sihvo
Hei Hannu,
kiitos viestistäsi. Yrittääkö kollegasi kirjautua Netvisor-mobiilisovellukseen vai Netvisor ID -sovellukseen?
Nämä ovat siis kaksi eri sovellusta. Netvisor-mobiilisovellus on sovellus, jonka kautta voi mm. kirjata työaikaa ja luoda matka- ja kululaskuja. Netvisor ID on taas kirjautumiseen tarkoitettu sovellus.
Pyytäisitkö häntä laittamaan meille tarkemmat tiedot tukipyyntönä osoitteeseen tuki.netvisor@visma.com niin päästään tutkimaan asiaa tarkemmin.
Mukavaa talven jatkoa!