Start a new topic
A

Anonymous

Hintaryhmämuutokset

27-04-2016 3:41 pm posted by Anonymous

Moi,

 

Löysinkin täältä jo infoa että hintaryhmä toimintoa ollaan uusimassa hinnastoiksi. Tuleeko muutoksen myötä myös mahdollisuus saada hinnastot raporttina? Nyt olisimme tarvinneet raportin jossa näkyisi tuotteiden hintaryhmiin asetetut hinnat.  Ainoa keino jonka keksin, oli luoda tarjous asiakkaalle jolle kyseinen hintaryhmä oli voimassa, lisätä kaikki tuotteet käsittelykorin kautta, kopioida sisältö tarjoukselta exceliin ja poistaa tarjous.


A

Aleksi Martikainen

Visma

11-05-2016 8:56 am posted by Aleksi Martikainen

Hei Eva,

Hinnasto kokoaa kaikki siihen liitetyt tuotteet hintoineen yhdelle sivulle, josta ne ovat raportoitavissa. Hinnasto voidaan myös tulostaa tiedostoon, ja lähettää edelleen esimerkiksi asiakkaalle.

Ratkaisiko tämä kysymyksesi?

Keväisin terveisin tuotekehityksestä,

Aleksi

A

Anonymous

12-05-2016 8:55 am posted by Anonymous

Kiitos,

juuri tätä vastausta hain,

terveisin,

Eva Karlsson

From: aleksi.martikainen@visma.com

Sent: 11. toukokuuta 2016 8:57

To: Eva Karlsson <eva.karlsson@winpos.fi>

Subject: Vs: - Hintaryhmämuutokset

Visma Solutions Community <https://community.vismasolutions.com/?et=watches.email.thread>

Hintaryhmämuutokset

reply from Aleksi Martikainen<https://community.vismasolutions.com/people/aleksi.martikainen%40visma.com?et=watches.email.thread> in Netvisor - View the full discussion<https://community.vismasolutions.com/message/3014?et=watches.email.thread#comment-3014>

Login or Signup to post a comment