Starta ett nytt ämne
A

Anonymous

SEURANTAKOHTEEN LISÄYS OSTOLASKUJEN KIRJAUKSESSA

16-01-2017 11:05 am tekijä Anonymous

Saisiko ostoreskontraan seurantakohteen lisäyksen?

Tätä olen toivonut jo pitkään! Jos ostat auton, rakennat jotain yms. mikä tulee taseeseen niin tosite pitää aina korjata erikseen kun reskontrassa ei saa lisättyä seurantakohdetta.


A

Anonymous

17-01-2017 2:41 pm tekijä Anonymous

Olen kaivannut ihan samaa, haluaisin seurantakohteen ostolaskun syöttöön. Nyt se pitää muistaa erikseen lisätä ol:n kp-tositteelle.

A

Anonymous

02-02-2017 10:40 am tekijä Anonymous

Onkohan seurantakohteen lisäys tulossa ostolaskulle? Tilinpäätösvaiheessa aiheuttaa lisätyötä kun aina vaan sattuu että ostoreskontran tosite on jäänyt erikseen korjaamatta kun seurantakohdetta ei saa tallennettua jo ostolaskuvaiheessa. Kuitenkin suurin osa tase-erien hankinnoista tapahtuu juuri ostolaskuilta.

J

Jani Korhola

28-02-2018 10:24 am tekijä Jani Korhola

Hei Tuula,

Tämä on päällekkäinen idea joten arkistoin tämän. SEURANTAKOHTEEN LISÄYS MYÖS OSTOLASKUJEN KIRJAUKSESSA

Logga in eller Registrera digför att publicera en kommentar