Start a new topic
A

Anonymous

Ostolaskulla/tositteella näkyvien sarakkeiden muokkausmahdollisuus

20-07-2017 10:45 am posted by Anonymous

Voisiko saada mahdollisuuden valita ne sarakkeet, joita ostolaskun tiliöintinäkymässä ja tositteella näkyy?

Nyt tiliöintinäkymässä on niin monta saraketta, että varsinkin escan-kuitteja liitettäessä et näe kaikkia sarakkeita kerralla, muuta kuin pienentämällä näyttöä.

Jos tuon sarakkeiden valintamahdollisuuden voisi toteuttaa helposti saatavaksi vaikka tiliöintirivin yläpuolelle, saisi jopa tapauskohtaisesti katsoa mitä sarakkeita tarvitaan milloinkin.

(Ja tietysti ylipäätään piilottaa sarakkeet,joita yhtiössä ei käytetä)

1 Comment

J

Jani Korhola

26-10-2017 9:55 am posted by Jani Korhola

Hei Elina,

Olemme tuomassa tätä ominaisuutta myyntilaskulle nyt meneillään olevan myyntilaskunäkymän uudistuksen yhteydessä. Tätä mallia varmasti jollain aikataululla kopioidaan soveltuvilta osin myös ostolaskulle, mutta tälle en aikataulua osaa vielä antaa.

Login or Signup to post a comment