Start a new topic
1 Comment

R

Rane Olsen

01-02-2019 10:41 am posted by Rane Olsen

Moi Ville

 

https://support.netvisor.fi/hc/fi/articles/115007696528-Laskentakohteiden-asiakas-ja-tuoterekisterien-siirto

 

Olisiko kyse tästä, tuo TEMP-tuotteen käyttö viittaisi että siellä on valittuna tuo "Ei siirretä - Käytä tilapäistuotetta":

 

Tuoterekisteri voidaan siirtää joko Netvisorista Severaan tai Severasta Netvisoriin (2). Tuotteiden osalta liittymä tuo uusia tuotteita, mutta asiakastiedoista poiketen liittymä ei päivitä olemassaolevien tuotteiden tietoja. Lähtöjärjestelmästä poistettuja tuotteita ei myöskään poisteta kohdejärjestelmästä.

Mikäli tuoterekisterin osalta valitaan "Ei siirretä - Käytä tilapäistuotetta" -valinta, on varmistettava, että Netvisorin tuoterekisteristä löytyy "TEMP" -tuotekoodilla varustettu tilapäistuote, jolloin laskurivit voidaan kohdistaa kyseiselle tuotteelle.

Login or Signup to post a comment