Starta ett nytt ämne
A

Anonymous

Uusi Ostolasku --> uuden toimittajan lisäys

19-01-2016 12:29 pm tekijä Anonymous

Uutta ostolaskua luodessa ei pääse luomaan samalla uutta toimittajaa. Myyntipuolella se onnistuu.

Ikävää luoda uusi toimittaja valikkojen kautta kun se voisi tehdä uutta ostolaskua muodostettassa. Tämä olisi intuitiivinen tapa toimia.

Lisäksi olisi mahtavaa, jos toimittajaa ei tarvitsisi tallentaa systeemiin. On olemassa sellaisia toimittajia, jotka eivät enää ikinä toimita, joten heille voisi luoda tilapäistoimittajan statuksen tms.

Terveisin

Mikko


A

Anonymous

28-01-2016 1:27 pm tekijä Anonymous

Kannatan ensimmäistä ideaa, eli toimittaja pitäisi päästä luomaan uuden ostolaskun luomisen yhteydessä.

A

Anonymous

10-03-2016 2:33 pm tekijä Anonymous

Minä kannatan myös!

Nopeuttaisi kummasti paperisen ostolaskun tuontia netvisoriin, kun ei tarvitsisi ensin toimittajaa luoda!

A

Anonymous

04-11-2016 2:36 pm tekijä Anonymous

Samoin kannatan! Lisäksi toimittajalle tulisi voida luoda oletuskirjanpidontili heti perustamisen yhteydessä.

L

Lasse Kosonen

13-03-2017 12:27 pm tekijä Lasse Kosonen

Hei,

valitettavasti tällä hetkellä tämä ei mahdu meidän työlistalle. Kannatamme ja suosittelemme sähköistä laskutusta eli voisi pyytää toimittajaa lähettämään laskun joko verkkolaskuna tai skannauspalveluun. Tällöin järjestelmä luo automaattisesti uuden toimittajan sekä laskun kuvakin jää näkyviin Netvisoriin.

Logga in eller Registrera digför att publicera en kommentar