Start a new topic
A

Anonymous

Tarjouksen, tilauksen, laskun ja ostolaskun tiedostonimi aina invoices.pdf

15-12-2015 2:28 pm posted by Anonymous

Laskua, tilausta tai tarjousta tai vaikkapa ostotilausta tulostettaessa PDF -muotoon, ennen kuin sen voi lähettää sähköpostitse, ( edelleen manuaalinen toimenpide Netvisorissa) eteenpäin, tulee vakiotiedostonimeksi aina invoices.pdf.

Tästä ominaisuudesta on ideoitu tarpeeseemme jo aiemmin 6.11.2015 tässä tilitoimistomme starttaamassa ideassa.

Lisäksi, käyttäjän kannalta olisi varmaankin parempi jos tarjous olisi esimerkiksi offer-123456.pdf , eli Netvisor poimisi tilausnumeron tiedostonimeen. Toki vielä parempana pitäisin jos tarjous olisi offer-, tilaus order- ja lasku invoice- etuliitettä kantava. Markkinajohtajan versiossa tämä etuliite olisi jopa käyttäjän itse valittavissa?

1 Comment

J

Jani Korhola

15-11-2017 10:28 am posted by Jani Korhola

Hei Juha,

Suljen tämän dublikaattina ja jatkot tuolla toisella idealla. Tuo tiedoston nimeäminen on otettu huomioon meidän kehitystyössämme.

Login or Signup to post a comment