03-01-2017 1:13 pm tekijä Anonymous
Saako varastonhallinnasta jo poistettua tuotteita vai joutuuko odottamaan vielä päivitystä?
08-09-2017 9:38 am tekijä Anonymous
Tuotteen poisto pitää ilmanmuuta saada toimimaan suoraan Tuotelistauksessa.
Mikä tuo tuotteiden oikealla puolella oleva vihreä plussa/punainen miinus edes on? Ei mitään tietoa tuosta sarakkeesta.
08-09-2017 9:55 am tekijä Anonymous
Hei Senotec Oy
Kyllä tuotteiden poistaminen on nyt mahdollista tuotelistauksessa ja juuri tämä oikealla puolella oleva plussa miinus (käsittelykori) on se millä tämä on saatu tuotelistauksessa nyt onnistumaan. Tämä uudistus on julkaistu viikkopäivityksessämme 21.6.2017 tässä linkki päivitykseen:
Tässä linkki ohjeeseen, jossa voit tutustua käsittelykorin käyttöön ja sen ominaisuuksiin: Tuotelistaus – Netvisor tukiportaali
Siellä myös ohje tuotteen poistamiseen.
Mukavaa syksyn jatkoa teille!
12-09-2017 3:00 pm tekijä Anonymous
Noniin, sieltähän sitä saa sen pois aktiivisista tuotteista, mutta miksei saa kokonaan pois? Siis esimerkiksi väärin luodut roikkuvat siellä turhaan. On se kumma kun voi tehdä tuotteen, mutta sitä ei saa pois samoilla työkaluilla.
Jos tuotteella on tapahtumia, ymmärrän poiston eston, mutta muuten se saisi olla kokonaan poistettavissa helposti.
19-12-2017 2:05 pm tekijä Anonymous
Hei
Nyt itsekin etsin tätä toiminnallisuutta mutta ei tunnu löytyvän, saako tuotteen siis poistettua lopullisesti?
20-12-2017 8:47 am tekijä Anonymous
Moi,
Kyllä tuotteita voi poistaa massana. Eli ensin menee tuotelistauksene ja valitsee tuotteet käsittelykoriin, joko täppäämällä vasemmasta laidasta ja sitten valitsemalla Lisää käsittelykoriin tai sitten oikean laidan vihreästä plussamerkistä:
Sen jälkeen valitaan käsittelykorissa "Päivitä tuotteiden" -kohdan alta "Julkaisutilaa":
Sieltä voidaan valita tuotteet poistoon täppäämällä:
- Kari
Rane Olsen
Visma ✓
04-01-2017 9:15 am tekijä Rane Olsen
Moi Mikko,
Tuotteiden poistaminen on edelleen mahdollista vain Laajennetun Tuotehallinnan ollessa käytössä. Tavallisessa tuotehallinnassa tuotteita voi vain poistaa aktiivisista.