Starta ett nytt ämne
A

Anonymous

Ostoreskontran toimittajan pankkitilin muutos

14-05-2018 7:28 am tekijä Anonymous

Kun ostoreskontran toimittajan pankkitili muuttuu riittääkö että sen korjaa toimittajan perustietoihin? Lähtevätkö silloin myös aiemmin hyväksytyt ja tiliöidyt laskut maksuun uudelle tilille?


A

Anonymous

14-05-2018 10:13 am tekijä Anonymous

Mun mielestä Netvisor palauttaa avoimet laskut käsittelämätön tilaan, kun vaihtaa tilinumeron. Ja sitten ne pitää uudelleen hyväksyä ja menee maksuun sille uudelle tilille. En tiedä sitten, jos ne on lukitulla kaudella.

A

Anonymous

14-05-2018 10:24 am tekijä Anonymous

Tämä oli juurikin lukitulla kaudella, piti avata kausi ja laskulle tuli uusi tositenumero, olisi kyllä parempi jos tosite säilyisi samana.

R

Rane Olsen

Visma

15-05-2018 12:47 pm tekijä Rane Olsen

Moi Tuula,

Täytyy valitettavasti palauttaa käsittelemättömäksi se lasku ja sitten vaihtaa pankkitili, samalla mitätöityy se alkuperäinen OL-tosite ja uusi saa seuraavan vapaan tositenumeron (numeron voi itse vaihtaa tositteelle samaksi mikä se oli). Lukitukset luonnollisesti huomioitava.

Logga in eller Registrera digför att publicera en kommentar